Joga znaczy łączyć…

„Kochani czym dla Was jest joga”- pyta Maciek na początku praktyki jogi na naszych warsztatach. „Dla mnie joga to przede wszystkim łączenie…” – po chwili odpowiada. Później rozpoczyna praktykę oddechową, pracę na poszczególnych ośrodkach energetycznych w ciele. Łączy różne szkoły jogi. Przenosi uwagę na różne części ciała. Uczy bawiąc się. Jego praktyka wypełniona jest radością. Wypełniona jest harmonią.

Zdanie ajurwedy kiedy nasz umysł w harmonii połączony jest z ciałem, z energia i poziomem społecznym – jesteśmy zrównoważeni czyli zdrowi. Odłączeni od swojej Duszy, od emocji, od siebie nawzajem, od źródła – spadamy. Chorujemy. Dlatego to łączenie w naszym życiu stało się symbolem. Tak jak znaczenie sanskryckiego słowa „yoga” jest wielowymiarowe i symboliczne. W naszej pracy, naszych książkach łączymy starożytną mądrość ajurwedy ze współczesną dietetyka. Na warsztatach (jak te które niebawem odbędą się w Swystowym Sądzie) łączymy praktykę asan z wykładami o zdrowym stylu życia, emocjach ze świadomym oddechem i medytacją.

W naszych ziołowych w 100 % naturalnych olejach do twarzy i ciała Prakriti połączyliśmy to co odległe z tym co nam bliskie. Łączymy starożytną, indyjską metodę gotowania w miedzianym naczyniu z mocą roślin (kwiatów i ziół) rosnących na polskich łąkach, lasach i ogrodach. Wykorzystujemy synergię cynamonu, szafranu czy brahmi z bratkami, nagietkami, skrzypem czy rumiankiem. Tworzymy produkty, które wspierają nie tylko kondycję skóry. Działają na jelita, stawy, kości, układ nerwowy i krew. W trakcie nawet krótkiego masażu olejowego ciała łączymy poszczególne elementy naszej wielopoziomowej struktury. Podobnie jak w trakcie praktyki jogi – łączymy oddech z ruchem. Łączymy pracę mięśni z przepływem energii w ciele. Na naszym talerzu łączymy lokalne, sezonowe składniki z przyprawami z odległych zakątków świata (jak np. Cynamon i pieprz). Łączymy polską, piękną tradycję kulinarną z filiozofią gotowania z Indii, Włoch czy Grecji.

W końcu ja, jak na załączonym obrazku (zdjęcie 1.) łączę macierzyństwo z praktyka oddechu, medytacji, jogi, co na tym początkowym etapie wcale nie jest proste 😉 Łączymy, a potem dzielimy się efektami tego łączenia z Wami. Dzielimy się przepisami, doświadczeniami, naszymi olejami ziołowymi Prakriti. Dzielimy się tym wszystkim co pomaga nam wracać do równowagi, czyli zdrowia i szczęścia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *