O nas

Ona  dziennikarka, nauczycielka technik oddechowych i medytacji.

On propagator zdrowego stylu życia, kucharz wegetariański, autor książek kulinarno – lajfstylowych, pasjonuje się alchemią roślinną, ziołolecznictwem, medycyną wschodu (szczególnie ajurwedą) i jogą. Sam krok po kroku opracował skład i przygotowuje każdą buteleczkę olejów do ciała oraz twarzy Prakriti.

Razem piszą książki, prowadzą bloga o zdrowym sposobie na życie (www.medytujemy.pl), warsztaty/pokazy kulinarne, webinary i warsztaty wyjazdowe. Z połączanie ich pasji i potrzeby stosowania świadomych, naturalnych produktów do pielęgnacji skóry powstała marka Prakriti.

KAROLINA SZACIŁŁO

Jest taki hotel w Kairze, który nazywa się Palestyna. Spod tego hotelu, ponad 40 lat temu, wyruszał Kazimierz Dziewanowski w swoją pierwszą reporterską podróż po wówczas nieznanym dla świata Synaju. Uwielbiam podróżować, zbaczać z turystycznych szlaków, pisać i oddychać. Pod wodą, w trakcie nurkowania, pierwszy raz usłyszałam swój oddech. Dalszej fascynacji wdechem i wydechem uległam 10 lat temu – na kursie medytacyjno – oddechowym. Od tamtego momentu w moim życiu na stałe zagościła joga i medytacja. Prowadziłam warsztaty oddechowe w więzieniach, w szkołach, dla dorosłych i dla dzieci. Uwielbiam gotować. Z połączenia pasji do oddechu, medytacji, gotowania i ajurwedy zrodziło się w pierwszej kolejności www.medytujemy.pl (blog/strona prowadzona z Maćkiem), a ostatnio Prariti – świadoma marka kosmetyków do pielęgnacji ciała.

Przez wiele lat pisała reportaże społeczne i wywiady (publikowałam m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Magazynie Świątecznym”, „Sensie” czy „Coachingu”). Razem z Maćkiem, moim mężem prowadzę warsztaty i wyjazdy łączące jogę, relaksację, z nauką świadomego oddechu, medytacją, ajurwedą, wykładami o zdrowym stylu życia oraz warsztatami kulinarnymi. Jestem też współautorką 18 książek o zdrowym stylu życia: m.in. bestsllerowych „Karolina na detoksie”, „Zdrowa tarczyca”, „Jedzenie, które leczy” czy „Chudnij w zgodzie ze swoją naturą”. W maju 2021 roku ukazała się na rynku moja „Jestem kobietą”, książka o miłości i zmianie. Wspólnie z Maćkiem pracujemy, żyjemy i od lat szyjemy nasz patchwork składający się z Karolki i Jagody, córek Maćka z poprzedniego małżeństwa, Jasia, naszego 6-letniego synka. Wkrótce dołączy do nas Filip, drugi syn, który pojawi się na świecie w listopadzie tego roku…

MACIEK SZACIŁŁO

Przez wiele lat prowadziłem pracownię ceramiczną, w której powstawały porcelanowe lampy, ręcznie malowane kafelki porcelitowe, kolorowe umywalki oraz unikatowe naczynia. Ceramicz­nej pasji od zawsze towarzyszyła druga, do gotowania. Pierwszym nauczycielem była babcia, z którą lepiłem pierogi, a potem podglądanie zagranicznych szefów kuchni. Szybko obok ksią­żek z zakresu ceramiki zaczęło przybywać tych kulinarnych. I tak pewnego dnia zamieniłem pracownię ceramiczną na własne wydawnictwo. Jestem współautorem 21 książek kulinarno – lajfstylowych m.in. bestsellerowych „Karolina na detoksie”, „Zdrowa tarczyca” czy „Jedzenie, które leczy”.

13 lat temu zacząłem praktykować ashtanga jogę i medytację. Do ceramiki i kulinariów dołączyła 3 pasja. A 5 lat temu kolejna – alchemia roślinna i ziołolecznictwo. Godzinami czytam i chłonę starożytne skrypty poświęcone ajurwedzie, ale również zachodniemu ziołolecznictwu. Z połączenia mojej miłości do gotowania, ziołolecznictwa i ajurwedy powstała nasza rodzinna marka Prakriti. Sam krok po kroku opracowałem skład oraz przygotowuję każdą buteleczkę olejów do ciała i twarzy.

Jestem tatą dwóch cudownych dziewczynek (i synka – Jasia oraz wkrótce Filipa), które są bardzo surowymi krytykami kulinarnymi. 5 lat gotowałem w Dzień Dobry TVN, później z Karolą prowadziliśmy cykl o zdrowym stylu życia. Razem z Karolą prowadzę też warsztaty wyjazdowe i kulinarne. Byłem autorem rubryki kulinarnej w Magazynie Sens.