O miedzi zdań kilka vol. 2

Na temat miedzi i jej dobroczynnego wpływu m.in. na skórę pisaliśmy już wcześniej. Do dobrych rzeczy warto jednak wracać. Kilka dni temu w ręce Maćka wpadła fantastyczna książka (po angielsku) wypełniona badaniami naukowymi potwierdzającymi jak istotną rolę ten pierwiastek (w odpowiednich ilościach oraz odpowiedniej formie) pełni w naszym umyśle i ciele. „Copper revolution. Healing with minerals” Jasona Hummela podaje mnóstwo powodów dla których korzystanie m.in. z kosmetyków gotowanych w miedzianych naczyniach (jak zaleca ajurweda od 5 tysięcy lat) oraz picie wody z miedzianych naczyń (1 – 2 szklanki dziennie wystarczą) wspiera nas na wielu poziomach. I choć nie do końca kupujemy radykalne sposoby na suplementację miedzi autora, część dotycząca badań i wniosków w nich wypływających jest świetna. Dlaczego miedź jest dla nas taka ważna?

1. Wspiera produkcję kolagenu, a ten ostatni odpowiedzialny jest m.in. za elastyczność skóry

2. Wzmacnia nasze kości

3. Wspiera budowę tkanki mięśniowej

4. Pomaga spalić tłuszcz

5. Zmniejsza stany zapalne w organizmie

6. Działa antyoksydacyjnie opóźniając procesy starzenia

7. Wspiera działanie neuroprzekaźników a tym samym poprawia nasz nastrój, koncentrację, prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego

8. Zmniejsza ilość złego cholesterolu oraz wspiera układ sercowo – naczyniowy

9. Poprawia jakość skóry, grubość skóry. Działa przeciwzmarszczkowo, opóźnia procesy starzenia skóry, poprawia kolor opalenizny, przeciwdziała siwieniu włosów.

10. Pomaga nam podnieść poziom energii życiowej, a jednocześnie uspokaja.

11. Działa antyseptycznie. Zabija patogenne bakterie, wirusy i grzyby.

12. Wspomaga proces oczyszczania organizmu z metali ciężkich etc.

Podaliśmy najważniejsze z naszego punktu widzenia wnioski. Spora część z nich pokrywa się z tym co od tysięcy lat podpowiada najstarsza nauka o zdrowiu. I znów i zawsze i na każdym kroku powtarzamy, aby w kwestii miedzi, podobnie jak każdej innej, nie działać radykalnie. Już 1 – 2 szklanki wody z naczyń miedzianych plus korzystanie z kosmetyków zawierających jony miedzi zrobi różnicę. W charakterze tych ostatnich polecamy nasze oleje Prakriti gotowane ponad 70 godzin z miedzianych naczyniach oraz nasz odżywczy krem do twarzy (jego podstawowym składnikiem jest gotowany w miedzi olej). Wszystkie szczegóły znajdziecie oczywiście w zakładce „nasze produkty” oraz w sklepie na www.prakriti.pl. 

2 komentarze

  1. Dzień dobry, w zakładce o wodzie nie ma możliwości dodawania komentarzy więc zapytam tutaj o wodę 🙂 Chciałabym kupić od Was Tensor Ring ale potrzebuję wskazówek jak go używać? Czy nałożyć na dzbanek jak na zdjęciu, czy położyć dzban na blacie a w jego okręgu włożyć dzban (też pokazane na zdjęciu)? Jak to dobrze zrobić, bo tego nie mogę ogarnąć 🙁 i jeszcze mam pytanie o metodę vortex, ile razy wirować wodę w lewą stronę i ile w prawą i czy czynność należy powtórzyć?

    • Można i tak i tak, ale ten rozmiar który jest w sprzedaży pozwala na ustawienie dzbanka w środku orgonitu 🙂 Można kilka razy wirować, a wszystko jest wyjaśnione w zakładce WODA 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *